BIOVALLEY
Description
Co roku na całym świecie ponas 30 milionów ludzi umiera na SEPSĘ szpitalną.
Na sepsę nie ma skutecznego lekarstwa. Jest za to sposób aby ograniczyć ilość zachorowań – to właśnie nasz wynalazek – Bionwoven.
Do większości zachorowań na SEPSĘ szpitalną przyczyniają się bawełniane tekstylia szpitalne, które stanowią dobre miejsce r inkubacji i rozwoju patogenów przyczyniających się do zachorowań. Bionwoven to bioaktywna włóknina o właściwościach samosterylizujących – zastąpienie bawełny naszą włókniną to najlepsza metoda zapobiegania i zabezpieczania pacjentów szpitali przed patogenami powodującymi SEPSĘ.
Na świecie nie ma innego porównywalnego produktu, a sama technologia opracowana przez Biovalley jest zupełnie nowatorska i innowacyjna.
Projekt Bionwoven jest zainspirowany, przeprowadzony i zarzązany przez Prezes Biovalley – Małgorzatę Haller
Małgorzata pozyskała do współpracy przy tym projekcie Politechnikę Łódzką
Projekt zebrał szereg międzynarodowych nagród, cieszy się uznaniem światowego środowiska branży tekstyliów medycznych i okołomedycznych.
BASIC INFORMATION
W swoich działaniach współpracujemy z jednostkami naukowo-badawczymi czołowych polskich uczelni.
Aktualnie, główne projekty nad którymi pracujemy to:
BIONWOVEN – bioaktywna, samosterylizująca włóknina która ma byc zamiennikiem bawełny podczas wszystkich procedur szpitalnych – projekt ten może spowodować znaczącą redukcję zachorowań na sepsę szpitalną (aktualnie to 100 mln przypadków rocznie na świecie). Projekt zyskał międzynarodowe uznanie potwierdzone nagrodami wielu międzynarodowych wydarzeń w tematyce zdrowia i MedTech
PALEOMLEKO A2 – mleko funkcjonalne wspierające dietoterapię dzieci ze spektrum autyzmu (obecnie w Europie 1 na 100 dzieci ma diagnozowany autyzm).
3R ROBOT – zautomatyzowany system dystrybucji i utylizacji szpitalnej odzieży ochronnej dla osób odwiedzających (przez co zwiększamy bezpieczeństwo pacjentów szpitali oraz zapewniamy obieg zamknięty materiałów wykorzystanych do produkcji odzieży).
Contest Information
Jej powołanie wyraża się w jej codziennym podejściu do biznesu i do ludzi, z których składa się ów biznes i dla których on działa – być dla ludzi.
Małgorzata patrzy na otaczającą rzeczywistość przez pryzmat swoich umiejętności, wiedzy i poprawia go znajdując nieoczywiste połączenia między różnymi dziedzinami nauki.
Biovalley, dzięki sprawnemu prowadzeniu przez Małgorzatę, zyskuje uznanie w świecie nie tylko ze względu, na swoje projekty, ale i przez wzgląd na dynamizm i elastyczność podejmowanych działań. Jako jednostka prywatna cenimy czas i pieniądze a zatem nasze działania są doskonale zoptymalizowane tak, aby efekty osiągać w czasie niemożliwym dla wielu dużych podmiotów prywatnych jak i państwowych, co przekłada się też na bardzo dobre gospodarowanie środkami finansowymi.
Małgorzata Haller tak właśnie widzi misję swoją i Biovalley – czynić świat lepszym, mimo wszystko!
To jej determinacja, zaangażowanie doprowadziły do tego, że projekt jest obecnie gotów do wprowadzania na rynki (posiada niezbędne badania, patenty).