BLACHOTRAPEZ

Description / Opis

bt-logo-600x600px-1
Popular

BLACHOTRAPEZ

Unikalna światowa technologia w polskich fabrykach

Produkty:

Pokrycia dachowe z kruszywem skalnym – jako pierwsi w Polsce jesteśmy producentem pokryć dachowych z kruszywem skalnym. Zapewniamy najwyższą jakość oraz innowacyjność w segmencie pokryć z kruszywem skalnym pod marką BTR Systems. Pionierski produkt Thunder został certyfikowany przez niezależną jednostkę TUV Nord Produkt Sprawdzony.

System Rynny Kwadratowej PVC – pierwszy na rynku oszczędny system rynnowy zaprojektowany w duchu LESS WASTE. Nowość w ofercie marki KROP powstała przy współpracy z Mistrzami Dekarstwa zgodnie z filozofią KROP SMART DESIGN. Produkt zaspokaja fanów ekologii i LESS WASTE. Zielone wnętrze systemu to odzwierciedlenie jego procesu powstawania i pracy projektantów.

Technologia:

Wykorzystywana technologia: SPS – Safe Profiing System. Posiadamy unikalną na skalę światową technologię SPS – Safe Profiling System, czyli System Bezpiecznego Tłoczenia. Wdrożenie innowacyjnego systemu tłoczenia (profilowania) blachy, stało się możliwe dzięki wieloletnim obserwacjom, analizom i badaniom, przeprowadzanym
przez naszych ekspertów w kooperacji z dostawcami stali i zespołami nowych technologii. System SPS jest chroniony patentem nadanym przez Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej.

BASIC INFORMATION

Company name / Nazwa firmy
Blachotrapez
Company info / Opis firmy [1 000 words]
Spółka Blachotrapez to lider branży budowlanej z polskim kapitałem – obecna na rynku ponad 50 lat. Producent pokryć dachowych, którego produkty sprzedają się dobrze nie tylko w Europie, ale i m.in. za oceanem, w Afryce czy na Bliskim Wschodzie. Rocznie w zakładach Blachotrapez przerabianych jest ok. 120 tys. ton stali. Standardy jakości są udoskonalane na bieżąco, a firma trzyma się jasno określonych zasad. Blachotrapez posiada nowoczesne zakłady produkcyjne, a jako Grupa już dawno przestała kojarzyć się wyłącznie z pokryciami dachowymi. Kładąc nacisk na rozwój, Blachotrapez sukcesywnie wdraża na rynek kolejne marki. Blachotrapez to jedyny w Polsce i drugi liczący się w Europie producent posiadający w ofercie pokrycia z kruszywem skalnym pod marką BTR Systems. W skład Grupy wchodzą marki tj.: systemy rynnowe KROP, systemy ogrodzeń GARD, bezpieczne i lekkie panele fotowoltaiczne PBC Panels, konstrukcje stelażowe dla PV PBC, hurtownia fotowoltaiczna PVex czy systemy fotowoltaiczne i pomy ciepła Revolt Energy.
Według Forbesa firma należy do najcenniejszych polskich firm rodzinnych, jednocześnie będąc w grupie największych firm w Polsce.
Country / Kraj
Poland / Polska
First Name of the person being entered / Imię zgłaszanej osoby
Jolanta
Last Name of the person being entered / Nazwisko zgłaszanej osoby
Ciscoń
Position / Stanowisko
Specjalista ds. PR
Founding year / Rok założenia
1968
Team size / Wielkość zespołu
1300
Company size / Wielkość firmy
Large company / Duża fimra
Legal form / Forma prawna
Join Stock Company / Spółka Akcyjna
Company www / Strona firmowa
LinkedIn profil / LinkedIn profil
Sector / Branża
Select sector / Wybierz branżę
Email / Email
Address
Jana Kilińskiego
Zip/Post Code
34-700

Contest Information

Contest Category / Kategoria Konkursu
DOM / BUDOWNICTWO / PROP-TECH
Kind of innovation / Rodzaj innowacji
Product / Produktowa
Target market / Rynek docelowy
Select market / Wybierz rynek
Customer focus / Kluczowy odbiorcy
B2C
Reach of innovation / Zasięg innowacji
Global / Światowy
Person description / Bio osoby [500 words]
Rafał Michalski, CEO Grupy Blachotrapez
Absolwent filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim, jak również studiów MBA na Franklin University w Columbus, USA. Od 2006 roku ściśle związany z branżą budowlaną. Wieloletni praktyk nagradzany za swoje decyzje biznesowe oraz wkład w rozwój polskiej przedsiębiorczości. Certyfikowany Coach i Mentor biznesowy wspomagający procesy sukcesji właścicielskiej w firmach rodzinnych.
Od 2014 roku jako Prezes Zarządu Blachotrapez Sp. z o.o. i Szef Grupy Blachotrapez nadaje nowy ton na rynku branży budowlanej. Firma po jego przewodnictwem zanotowała dynamiczny wzrost, osiągając ponad 1 mld zł rocznych przychodów ze sprzedaży. Od 2020 roku Członek Rady Nadzorczej i akcjonariusz Revolt Energy. Budując silną pozycję marki na konkurencyjnym rynku, za cel stawia sobie nie tylko wzrost sprzedaży, ale i rozwój na wielu poziomach. Ekspansja zagraniczna i branżowa – jedno i drugie – to zdecydowana strategia rozwoju spółki, realizowana pod przewodnictwem CEO. Dziś grupa Blachotrapez jest właścicielem rozbudowanego parasola marek. Firma współpracuje z liczbą ponad 15 tys. dekarzy, a jej produkty można znaleźć w 200 własnych placówkach handlowych oraz u ponad 2000 dystrybutorów w Europie, Kanadzie, USA, Azji oraz Afryce. Grupa posiada obecnie 10 technologicznie zaawansowanych hal produkcyjnych, w których zgodnie z najwyższymi standardami jakości, tworzone są unikalne w skali UE produkty poszczególnych marek.
Laureat wielu wyróżnień m.in.: „CEO OF THE YEAR 2021” nagroda przyznana podczas „Executive Innovation Forum” za wybitne osiągnięcia w zakresie budowania innowacyjnej organizacji i tworzenia warunków dla wdrożenia nowatorskich idei. Uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Polskiej Przedsiębiorczości” w Plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości. Zdobywca tytułu „Osobowość branży” przyznawanego przez Redakcję i Radę Naukową miesięcznika „Builder”, jak również nagród: „Diament Biznesu 2021”, czy „Polski Herkules” przyznawanych przez topowe redakcje magazynów branżowych.
Justification for Jury / Uzasadnienie [500 words]
Nowoczesny park maszynowy: Wprowadziliśmy na rynek nowy segment oferty – systemy rynnowe KROP PVC i Stal – który powstaje w innowacyjnej hali produkcyjnej o powierzchni 4200 m2. Już w najbliższym czasie powiększy się ona o kolejne 6000 m2. Zlokalizowana w Myślenicach – Polanka fabryka dysponuje najnowocześniejszymi modelami maszyn i urządzeń, które tworzą w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. To, co ważne i niezmienne – mamy bardzo rygorystyczne kryteria dotyczące tego co wychodzi z maszyny. Nie ma mowy nawet o najdrobniejszych uszkodzeniach w wytwarzanych przez nas produktach. Przerabiamy 120 tys. ton stali rocznie i jest to taka skala, że musimy mieć naprawdę odpowiednie i precyzyjnie dopracowane procesy technologicznie. Na bieżąco udoskonalany standardy jakości i trzymamy się jasno określonych zasad; produkty muszą być unikatowe, łatwe w montażu, niepowtarzalne, również pod względem surowcowym – jako jedyni na rynku posiadamy wyłączność na niemieckie blachy thyssenkrupp, a także kilka innych surowców. Świadomie wykorzystujemy potencjał technologiczny, który daje nam przewagę.
Nieustający rozwój parku maszynowego, czyli najnowocześniejsza, w pełni zautomatyzowana linia produkcyjna oraz kontrola jakości gotowych wyrobów na każdym etapie produkcji pozwalają spełniać wymagania międzynarodowych odbiorców i oferować klientom jeszcze lepsze warunki. Warto też podkreślić, że produkty BTR Systems posiadają certyfikację TÜV NORD, co jest potwierdzeniem jakości, trwałości i bezpieczeństwa. Blachotrapez posiada także własne laboratorium badawcze, w którym wykwalifikowana kadra czuwa nad uzyskaniem najwyższej jakości wyrobów finalnych.

Logo, Images, presentation, video / Logo, zdjęcia, prezentacja, wideo

Company logo / Logo firmy [600x600 px]
Who submit the application / Kto dokonuje zgłoszenia
Company / Firma

Entry by / Zgłoszenie przez:

j.ciscon

Member since 1 month ago
View Profile
Scroll To Top
  • Menu
Close

Your Cart 0

Close

No products in the cart.

Return To Shop
Sidebar