DORACO

Description / Opis

DOR_prezentacja-USA-2
Popular

DORACO

Akademia Zdrowia DORACO

W zakresie innowacji marketingowej - skutecznie przeprowadzony rebranding marki DORACO, ukucie nowej wizji i misji Korporacji Budowlanej DORACO.

W zakresie innowacji społecznej:

- Rozpoczęcie z inicjatywy wdrożenia szeregu zmian z organizacyjnych w duchu zrównoważonego rozwoju wewnątrz organizacji.

- Wsparcie poprzez udostępnienie mieszkań DORACO dla rodzin-uchodźców z Ukrainy po wybuchu wojny w Ukrainie w 2022 roku.

- Wprowadzenie innowacyjnego programu Art Of life, który jest unikalnym połączeniem programu motywacyjnego i benefitowego.

 

Dzięki temu w firmie rozwijają się i zostają najcenniejsze talenty, pracownicy korzystają z szerokiej oferty szkoleń i szeregu inicjatyw teambuildingowych.

BASIC INFORMATION

Company name / Nazwa firmy
DORACO Korporacja Budowlana
Company info / Opis firmy [1 000 words]
Korporacja Budowlana DORACO, należy do rodzinnej grupy kapitałowej Hass Holding. Od blisko 30 lat intensywnie pracuje nad umacnianiem pozycji jednego z liderów na polskim rynku generalnego wykonawstwa. DORACO realizuje projekty budowlane, w tym także kompleksowe projekty w systemie EPC (Engineering, Procurement, Construction).

Spółka zrealizowała kilkaset inwestycji, w tym projekty duże i skomplikowane, których wartość przekroczyła kilkaset milionów euro. Do wybranych realizacji DORACO należą Centrum Marszałkowska w Warszawie, osiedle Yacht Park wraz z mariną w Gdyni, rozbudowa Portu Lotniczego w Gdańsku czy budowa nowego publicznego terminalu promowego w porcie w Gdyni.

Firma specjalizuje się w realizacji inwestycji hydrotechnicznych oraz w budownictwie kubaturowym. Prowadzi także projekty w zakresie renowacji i odbudowy zabytkowych nieruchomości. Hydrotechnika DORACO jest niekwestionowanym liderem na polskim rynku w obszarze hydrotechniki. Potwierdzają to dotychczasowe realizacje. Szerokie kompetencje i olbrzymie doświadczenie gwarantują możliwość podjęcia się każdego przedsięwzięcia, nawet stanowiącego wyzwanie inżynierskie.

Firma na swoim koncie ma dużo ciekawych przykładów zrealizowanych projektów. W każdym z czterech największych portów morskich w Polsce jest już przynajmniej jeden zrealizowany przez DORACO. Obecnie firma zaangażowana jest m.in. w modernizację Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”, czy Kanału Łuczańskiego (Giżycki). DORACO z dużym oczekiwaniem patrzy na plany inwestycyjne na Bałtyku dotyczące m.in. budowy portów instalacyjnych i serwisowych dla farm wiatrowych, rozbudowę portów zewnętrznych m.in. w Świnoujściu, Gdańsku i Gdyni oraz kolejnych etapów budowy największego terminala kontenerowego na Morzu Bałtyckim (Baltic Hub).

Projekty komercyjne DORACO dynamicznie rozwija się we wszystkich innych sektorach rynku nieruchomościowego. Realizuje przedsięwzięcia publiczne oraz prywatne. Ambicja wpisana w DNA firmy sprawia, że DORACO lubi wyzwania inżynierskie, projekty nietypowe i wymagające pod względem technicznym. Dzięki temu jest partnerem dla inwestorów, których wspiera w realizacji przedsięwzięć trudnych, wizjonerskich i wyjątkowych. Portfolio jest bardzo szerokie. Budowa obejmuje: obiekty przemysłowe, banki i biurowce, centra handlowe, inwestycje deweloperskie, hotele i restauracje, lotniska, obiekty użyteczności publicznej.

Do najbardziej znanych inwestycji można zaliczyć m.in. przebudowę zabytkowego budynku dawnego Centralnego Domu Towarowego (SMYK) oraz budowę Centrum Marszałkowska w Warszawie, czy Stadion Floriana Krygiera w Szczecinie. Renowacja zabytków DORACO ma także mocno rozwinięte kompetencje w zakresie renowacji i odbudowy zabytkowych nieruchomości. Firma może poszczycić się szerokim portfolio realizacji, które prowadzone były w całym kraju, jak m.in. renowacja jednej z najstarszych świątyń w Warszawie, Archikatedry św. Jana Chrzciciela oraz przebudowa budynku parafialnego na Muzeum Archidiecezjalnego. Pod nadzorem konserwatora zabytków znalazły się też projekty w Gdańsku, jak m.in.: remont i adaptacja spichlerza „Nowa Pakownia” z XVIII w., renowacja budynku 'BRATNIAK’ Politechniki Gdańskiej, czy renowacja zabytkowego dworku będącego częścią folwarku Opactwa Cystersów. Jednym z ostatnich projektów z historycznym zacięciem była budowa restauracji Cafe Xander w Sopocie.

Do najnowszych realizacji należy rozpoczęta modernizacja reprezentacyjnego budynku Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie. Zrównoważony rozwój i pracownicy DORACO jest pewnym partnerem biznesowym, którego wartości widać w codziennej pracy i w wielu podjętych inicjatywach. Na co dzień firma hołduje zasadom zrównoważonego rozwoju, które konsekwentnie wdraża w strukturach swojej organizacji. Jednak to pracownicy stanowią podstawową wartość DORACO. Firma jest nie tylko jednym z wiodących pracodawców w regionie, jest także jednym z najbardziej pożądanych. DORACO mocno stawia na rozwój swego zespołu umożliwiając jasno zdefiniowane ścieżki kariery zarówno w ramach DORACO, jak i całej grupy Hass Holdingu, dodatkowo udostępniając szerokie możliwości rozwoju osobistego. Jest firmą o bardzo dużym zaangażowaniu społecznym, angażując się i wspierając liczne inicjatywy charytatywne.
Country / Kraj
Poland / Polska
First Name of the person being entered / Imię zgłaszanej osoby
Angelika
Last Name of the person being entered / Nazwisko zgłaszanej osoby
Cieślowska
Position / Stanowisko
CEO
Founding year / Rok założenia
1990
Team size / Wielkość zespołu
350
Company size / Wielkość firmy
Large company / Duża fimra
Legal form / Forma prawna
Limited Liability Company LLC / Spółka Z O.O.
Company www / Strona firmowa
LinkedIn profil / LinkedIn profil
Sector / Branża
Select sector / Wybierz branżę
Email / Email
Address
Opacka 12
Zip/Post Code
80-338

Contest Information

Contest Category / Kategoria Konkursu
DOM / BUDOWNICTWO / PROP-TECH
Kind of innovation / Rodzaj innowacji
Marketing / Marketingowa
Target market / Rynek docelowy
Country Market / Rynek krajowy
Customer focus / Kluczowy odbiorcy
B2B
Reach of innovation / Zasięg innowacji
Company / Firmowa
Person description / Bio osoby [500 words]
Doświadczona menedżerka, która w swojej karierze przeszła przez całą drabinę stanowisk, co pozwala jej znakomicie rozumieć biznes i skutecznie go rozwijać.

W ciągu minionego roku pod jej kierownictwem DORACO zakończyło trzy strategiczne duże projekty – Stadion Pogoni Szczecin, Lotnisko i Port Gdańsk. Inspirująca liderka, która potrafi budować i mobilizować podlegające jej zespoły wokół strategii firmy i jej celów. Jej nietuzinkowe podejście do zarządzania uwalnia potencjał podległych jej pracowników, a jej styl przywództwa sprawia, że ludzi chętnie za nią podążają

Z pasją realizuje w DORACO inspirujący program ART of Life, który mobilizuje pracowników do aktywności fizycznej oraz mentalnego doskonalenia się w wielu dziedzinach. W ciągu swojej kariery planowała i wdrażała wiele złożonych, innowacyjnych strategii rozwojowych, projektów restrukturyzacyjnych i optymalizacyjnych podnoszących rentowność zarządzanych spółek. Między innymi zainicjowała działalność DORACO Investment - dewelopera realizującego luksusowe inwestycje w atrakcyjnych lokalizacjach. Pod jej kierownictwem zostało kompleksowo zrealizowanych wiele inwestycji na terenie całej Polski, których wartość przekroczyła kilkaset milionów euro. Charakteryzuje ją duża rozpoznawalność na rynku oraz znakomita opinia partnerów biznesowych i klientów. Ekspertka i mentorka w dziedzinie zarządzania i w obszarze generalnego wykonawstwa oraz inwestycji deweloperskich.

Chętnie dzieli się posiadaną wiedzą i doświadczeniem jako mentorka Programu Top Women in Real Estate. Działa w Stowarzyszeniu Klub Biznesu oraz Fundacji Korali. Jest też Przewodnicząca Rady Konsultacyjnej przy Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej. Absolwentka Politechniki Gdańskiej oraz Studiów Podyplomowych na Uniwersytecie Gdańskim. W 2022 roku uzyskała certyfikat Construction Industry w zakresie Productivity.

Od 25 lat związana z grupą Hass Holding. W DORACO przeszła ścieżkę kariery od specjalisty poprzez rolę Dyrektora Ekonomicznego i Dyrektora ds. Public Relations. W 2006 roku została powołana na stanowisko Prezesa Zarządu DORACO odpowiadając za szeroko pojętą realizację projektów prowadzonych przez Spółkę. Jednocześnie angażuje się w budowanie i rozwój innych projektów Grupy DORACO.

W ciągu swojej kariery planowała i wdrażała wiele złożonych, innowacyjnych strategii rozwojowych, projektów restrukturyzacyjnych i optymalizacyjnych podnoszących rentowność zarządzanych spółek. Zainicjowała działalność DORACO Investment - dewelopera realizującego luksusowe inwestycje w atrakcyjnych lokalizacjach. Przeprowadziła restrukturyzację i objęła prowadzenie Spółki Hotel Haffner W toku swej kariery zawodowej otrzymała wiele nagród i wyróżnień, wśród nich Optimus 2018 przyznawany przez Pracodawców RP i Medal Stulecia Niepodległości przyznany przez Prezydenta Gdańska. W 2018 i 2022 roku została też „Osobowością Branży” miesięcznika Builder.
Justification for Jury / Uzasadnienie [500 words]
Inspirująca liderka, która potrafi budować i mobilizować podlegające jej zespoły wokół strategii firmy i jej celów. Jej nietuzinkowe podejście do zarządzania uwalnia potencjał w podległych jej pracowników, a jej styl przywództwa sprawia, że ludzi chętnie za nią podążają.

Z pasją realizuje w DORACO inspirujący program ART of Life, który mobilizuje pracowników do aktywności fizycznej oraz mentalnego doskonalenia się w wielu dziedzinach. Istotnie przyczyniła się do zbudowania pozycji DORACO jako lidera w zakresie projektów hydrotechnicznych. Zainicjowała działalność DORACO Investment - dewelopera realizującego luksusowe inwestycje w atrakcyjnych lokalizacjach.

Pod jej kierownictwem zostało kompleksowo zrealizowanych wiele inwestycji na terenie całej Polski, których wartość przekroczyła kilkaset milionów euro. Wśród jej ostatnich osiągnięć warto wymienić zakończenie trzech strategicznych dużych projektów – Stadion Pogoni Szczecin, Lotnisko i Port Gdańsk. Ekspertka i mentorka w dziedzinie zarządzania i w obszarze generalnego wykonawstwa oraz inwestycji deweloperskich. Chętnie dzieli się posiadaną wiedzą i doświadczeniem jako mentorka Programu Top Woman in Real Estate. Działa w Stowarzyszeniu Klub Biznesu oraz Fundacji Korali. Jest też Przewodnicząca Rady Konsultacyjnej przy Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.

Logo, Images, presentation, video / Logo, zdjęcia, prezentacja, wideo

Company logo / Logo firmy [600x600 px]
Who submit the application / Kto dokonuje zgłoszenia
Company / Firma
Recommending institution / Instytucja polecająca
Gdański Klub Biznesu

Entry by / Zgłoszenie przez:

kamil.laszcz

Member since 1 month ago
View Profile
Scroll To Top
  • Menu
Close

Your Cart 0

Close

No products in the cart.

Return To Shop
Sidebar