GLOVO

Description / Opis

GLOVO
Popular

GLOVO

Fundusz Impaktowy i Glovo Access

W dobie rosnącej świadomości społecznej i ekologicznej, firmy muszą wykazywać się odpowiedzialnością nie tylko w zakresie świadczonych usług, ale również w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju. Nasza aplikacja do dostaw jedzenia wprowadza nowatorskie rozwiązanie o nazwie Fundusz Impaktowy, które integruje działania prospołeczne i proekologiczne bezpośrednio z modelem biznesowym. To unikalne podejście w branży nie tylko delivery, ale ogólnie w biznesie. Łączymy podejście dążenia do zysku z odpowiedzialnością społeczną.

Mała część przychodu z każdego zamówienia dokonanego na Glovo jest przeznaczana na nasze inicjatywy społeczne i środowiskowe. W ten sposób nie czekamy na nadwyżki finansowe żeby udzielić wsparcia, a nasze działania są stałe i wpisane w strategię firmy. Tak samo jak nasz główny model biznesowy, także nasze działania społeczne są zorientowane na wzrost - im więcej zamówień zostanie wykonanych przez aplikację, tym większy Fundusz zbieramy na wsparcie inicjatyw.

Jedną z głównych inicjatyw, którymi się zajmujemy jest program Glovo Access. 

Glovo Access to platforma, której działanie polega na udostępnieniu infrastruktury technologicznej i logistycznej Glovo organizacjom pozarządowym. 

Możliwość zamówienia przez Glovo darmowej i szybkiej dostawy tego samego dnia, pozwala dotrzeć z niezbędną pomocą do wielu potrzebujących. Dostawy obejmują w pierwszej kolejności posiłki i dostawę żywności zagrożonej zmarnowaniem do osób potrzebujących, jednak organizacje, które dołączą do Glovo Access, mogą także inaczej wykorzystywać udostępnioną infrastrukturę w ramach swojej działalności. Partnerzy mają dostęp do własnej platformy, dzięki której mogą zamówić kuriera, aby zrealizował dostawę w wybranym momencie.

Korzystają z niej m.in warszawska Fundacja Senior w Koronie, która dostarcza paczki do seniorów, dla których wychodzenie z domu jest trudne lub niemożliwe; fundacja Mniej Więcej z Wrocławia, która przygotowuje posiłki z nadwyżek żywności uratowanej przed zmarnowaniem i, dzięki Glovo, dostarcza je do seniorów w potrzebie i osób uchodźczych. Posiłki i żywność to główne, ale nie jedyne darowizny przewożone przez organizacje. Fundacja Tymmmczasy, opiekujaca się bezdomnymi psami i kotami korzysta z Glovo Access aby dostarczyć karmę, podkłady dla szczeniaków, bądź potrzebne suplementy dla zwierząt przebywających w domach tymczasowych.

Nie każda pomoc mieści się w żółtym plecaku Glovo, więc w ramach programu Glovo Access udzielamy także wsparcia finansowego organizacjom aby wesprzeć je w potrzebach transportowych. Tak głównie współpracujemy już z trzema Bankami Żywności w Polsce.

Realizując Glovo Access kierujemy się wiarą w to, że biznes powinien wspierać organizacje pozarządowe w realizacji ich misji. My chcemy to robić właśnie poprzez ułatwienie im dostępu do technologii i wsparcie w transporcie, aby mogły więcej swoich zasobów poświęcać na pomaganie.

W ramach Glovo Access pomogliśmy organizacjom dostarczyć już ponad 4 miliony posiłków, w tym ponad 1 milion w Polsce. Z racji tego, że pracujemy z organizacjami które w dużej mierze bazują na ratowaniu nadwyżek żywności to już ponad 1500 ton żywności wspólnie uratowanej przed zmarnowaniem.

Wraz z rozwojem naszego biznesu i wzrostem naszych funduszy impaktowych, rozwijamy kolejne inicjatywy. Od 2024 wspólnie z Bankiem Żywności w Warszawie prowadzimy Punkt pod Parasolem - miejsce na warszawskiej Woli przeznaczone do magazynowania nadwyżek żywności uratowanych przed zmarnowaniem i przekazywaniem ich osobom potrzebującym. Beneficjenci Punktu, którzy nie są w stanie dotrzeć do niego fizycznie ze względu na stan zdrowia czy wiek, mogą skorzystać z darmowej dostawy Glovo Access i otrzymują swoje wsparcie bezpośrednio pod drzwi.
Naszym celem jest dalszy rozwój projektu. Chcemy aby osoby potrzebujące w Warszawie, których problemy z mobilnością utrudniają im uzyskanie pomocy żywnościowej mogły z niej korzystać dzięki wsparciu i dostawach Glovo.
Podobne punkty, które nazywamy Centrami Dostaw Solidarnościowych powstały już wcześniej w Madrycie i w Barcelonie i wspierają tamtejsze społeczności.
Nasze inicjatywy mają charakter globalny, gdyż czerpiemy nawzajem ze swoich doświadczeń w różnych krajach i tworzymy wspólne strategie, a także lokalny gdyż działamy lokalnie, z lokalnymi organizacjami pozarządowymi.

Pozostałe projekty które realizujemy w ramach budżetu impaktowego to m.in. upcycling plecaków wykorzystywanych przez kurierów na maty termiczne dla schronisk dla zwierząt, wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw i ich rozwoju w aplikacji i na rynku poprzez dedykowane promocje i warsztaty edukacyjne; platforma e-learningowa dla kurierów współpracujących z Glovo dzięki której mogą rozwijać swoje umiejętności, podnosić kwalifikacje czy uczyć języków, i inne.

Podsumowując, Fundusz Impaktowy to innowacyjne podejście, które integruje wzrost biznesowy z odpowiedzialnością społeczną i ekologiczną. Poprzez alokowanie części przychodów z każdej transakcji na projekty, umacniamy nasze zobowiązanie do tworzenia pozytywnego wpływu i wspierania społeczności. Dzięki programowi Glovo Access, wspieramy organizacje pozarządowe, zapewniając im platformę do darmowych dostaw i wsparcie logistyczne, co pozwala im skoncentrować się na ich misji pomagania innym. W ten sposób nasza aplikacja do dostaw jedzenia nie tylko zaspokaja potrzeby klientów, ale również przyczynia się do wspierania lokalnych organizacji pozarządowych. Chcemy promować odpowiedzialne podejście biznesu, w którym inicjatywy społeczne i ekologiczne są jego nieodłączną częścią.

BASIC INFORMATION

Company name / Nazwa firmy
Glovo (Restaurant Partner Polska Sp. z o.o.)
Company info / Opis firmy [1 000 words]
Od pierwszej dostawy misja Glovo jest jasna: chcemy zapewnić mieszkańcom miast łatwy dostęp do wszystkiego czego potrzebują w swojej okolicy. Chcemy uprościć codzienne życie i pomóc ludziom zaoszczędzić ich czas.

Dzisiaj Glovo jest jedną z najszybciej rozwijających się aplikacji łączących użytkowników z restauracjami, sklepami i kurierami. Wychodzimy znacznie poza standardowe dostawy z restauracji, oferując także zakupy spożywcze czy dostawy z kwiaciarni, cukierni, sklepów zoologicznych i wielu, wielu innych. Działamy już w ponad 1500 miastach w 25 krajach, od tętniących życiem placów w Hiszpanii, przez dynamiczne ulice Warszawy aż po wyjątkowe krajobrazy Kenii.

Jednak najważniejsze, że cały czas staramy się pozytywnie wpływać na nasze otoczenie. Ponad 90% z naszych prawie 200 000 tys. partnerów to małe i średnie przedsiębiorstwa, którym pomagamy w procesie cyfryzacji i zapewniamy dodatkowe źródło przychodu. Mocno stawiamy także na ograniczenie marnotrawienia jedzenia - dotychczas pomogliśmy uratować już 1,5 miliona kilogramów jedzenia przed zmarnowaniem (z czego ponad 400 000 kg w Polsce), wykorzystując nasza logistykę i wspierając organizacje pozarządowe w dostarczaniu posiłków potrzebującym. Przed nami jeszcze wiele wyzwań związanych z ograniczeniem negatywnego wpływu - ograniczenie emisji czy elektryfikacja floty. Jednak zrównoważony rozwój wpisujemy w każdą dostawę Glovo - mała część przychodu z każdego zamówienia jest przeznaczona na nasze inicjatywy społeczne i zrównoważony rozwój.
Country / Kraj
Poland / Polska
First Name of the person being entered / Imię zgłaszanej osoby
Adam
Last Name of the person being entered / Nazwisko zgłaszanej osoby
Skrzypek
Position / Stanowisko
General Manager Glovo Poland
Team size / Wielkość zespołu
140
Company size / Wielkość firmy
Select size / Wybierz wielkość
Legal form / Forma prawna
Limited Liability Company LLC / Spółka Z O.O.
Sector / Branża
Software / Aplikacje
Email / Email

Contest Information

Contest Category / Kategoria Konkursu
SOFTWARE / APLIKACJE
Kind of innovation / Rodzaj innowacji
Social / Społeczna
Target market / Rynek docelowy
Select market / Wybierz rynek
Customer focus / Kluczowy odbiorcy
B2C
Reach of innovation / Zasięg innowacji
Global / Światowy
Person description / Bio osoby [500 words]
Adam Skrzypek - General Manager Glovo Poland. Adam jest związany z Glovo od ponad 2 lat, a przed objęciem stanowiska General Managera był odpowiedzialny za operacje jako Head of Operations & Business Excellence. Adam prowadząc Glovo w Polsce, kieruje się wartościami przyświecającymi firmie globalnie: Gas, High Bar, Stay Humble, Glownership, Good Vibes oraz Care. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne, a wcześniejsze doświadczenia zawodowe zdobywał w firmach Citi oraz Uber.
Justification for Jury / Uzasadnienie [500 words]
Uważamy, że nasza innowacja zasługuje na nagrodę, gdyż może być inspiracją dla innych. Chcemy być liderem w branży i przykładem dla innych biznesów, pokazując, że aby robić coś dobrego, nie trzeba mieć wieloletnich i wielkich przychodów oraz nadwyżek finansowych. Firmy mogą przyczyniać się do rozwoju społeczności poprzez poświęcanie małej części tego, co robią, darmowo na rzecz organizacji. Prezentujemy także strategiczne podejście do naszych działań społecznych, kierując nasze starania w stronę głównych filarów naszego biznesu (skupiając się na potrzebach logistycznych, ratowaniu nadwyżek żywności, czy też w innych projektach - wsparciu małych przedsiębiorstw które z nami współpracują).

Dzięki Funduszowi Impaktowemu i Glovo Access pragniemy ustanowić nowy standard w branży, w którym odpowiedzialnością społeczną i ekologiczna może być połączona z podstawowym produktem sprzedażowym i iść w parze z rozwojem biznesu. Mamy nadzieję, że nasze działania zainspirują inne firmy do wprowadzenia podobnych inicjatyw, tworząc łańcuch pozytywnych zmian.
What makes your company stand out from the competition? / Czym wyróżnia się Twoja firma na tle konkurencji?
Revolutionizes existing industry standards / Rewolucjonizuje dotychczasowe zasady w branży
Financial standing / Sytuacja finansowa
50 000 000 - 99 999 000 EURO

Product / Service Information

Who submit the application / Kto dokonuje zgłoszenia
PR Department / Dział PR
How did you find out about the contest? / Jak dowiedziałeś się o konkursie?
Mailing

Entry by / Zgłoszenie przez:

malgorzata.zurowska

Member since 1 month ago
View Profile
Scroll To Top
  • Menu
Close

Your Cart 0

Close

No products in the cart.

Return To Shop
Sidebar