LAVEN

Description / Opis

LOGO_LAVEN
Popular

LAVEN

model aktuarialny ubezpieczeń zdrowotnych komplementarnych

Wypracowany przez insurtech model bazuje na wiedzy ubezpieczeniowej, medycznej i farmakologicznej. – Do świata ubezpieczeń, czyli umiejętności policzenia odpowiedniej składki przy uwzględnieniu prawdopodobieństwa zachorowania na poszczególne choroby, wprowadzamy medycynę i farmację. Nasz zespół śledzi najnowsze wdrażane technologie medyczne i leki, analizując, do jakich zachorowań można je zastosować i jaki będzie tego całkowity koszt. Koszt tego typu polisy w ofercie Laven zaczyna się od ok. 40 zł miesięcznie.

BASIC INFORMATION

Company name / Nazwa firmy
Laven SA
Company info / Opis firmy [1 000 words]
Laven Jest twórcą modelu aktuarialnego i produktu ubezpieczeń zdrowotnych komplementarnych. Laven to MGA (managing general agency) swoich partnerów ubezpieczeniowych.

Laven oferuje komplementarne ubezpieczenia zdrowotne, czyli polisy, które zapewniają wypłatę świadczenia w razie konieczności skorzystania z zabiegów czy terapii nierefundowanych przez NFZ. To np. nowoczesne leki onkologiczne, protezy bioniczne czy zabiegi z wykorzystaniem robota da Vinci (łącznie ponad 120 technologii medycznych w zakresie). Wypracowany przez insurtech model bazuje na wiedzy ubezpieczeniowej, medycznej i farmakologicznej. – Do świata ubezpieczeń, czyli umiejętności policzenia odpowiedniej składki przy uwzględnieniu prawdopodobieństwa zachorowania na poszczególne choroby, wprowadzamy medycynę i farmację. Nasz zespół śledzi najnowsze wdrażane technologie medyczne i leki, analizując, do jakich zachorowań można je zastosować i jaki będzie tego całkowity koszt. Koszt tego typu polisy w ofercie Laven zaczyna się od ok. 40 zł miesięcznie.
Dodatkowo Laven oferuje również klientom usługę drugiej opinii medycznej. W razie poważnego zachorowania ubezpieczonego może zorganizować przekazanie jego dokumentacji medycznej do ekspertów z klinik z całego świata, specjalizujących się w leczeniu danego schorzenia. Specjalista oceni dotychczas stosowaną terapię i zarekomenduje najlepsze metody leczenia. Na podstawie tej rekomendacji lekarz może zorganizować leczenie już w Polsce, a jak rekomendowana technologia jest na polisie Laven to firma ubezpieczeniowa pokryje koszty.

Produkty Laven pomyślane są jako uzupełnienie oferty typowych ubezpieczeń zdrowotnych czy abonamentów oraz ubezpieczeń na życie. . Liczba osób objętych oferowanymi produktami oferowanymi przez Laven przekracza obecnie 100 tys.

Insurtech Laven planuje wyjście na nowe rynki. Liczy, że jeszcze w tym roku uda mu się rozpocząć działalność poza granicami kraju. Nie zamierza jednak w tym celu powoływać lokalnych spółek, analogicznych do tej działającej nad Wisłą. Startup zamierza oferować zagranicznym ubezpieczycielom swoje usługi związane z modelem aktuarialnym, tak aby mogli oni zaoferować swoim klientom komplementarne ubezpieczenia zdrowotne. Plany ekspansji zbiegają się w czasie z osiągnięciem rentowności po Q1 2024.
Model aktuarialny, na którym bazuje oferta Laven, został opracowany dla rynku polskiego, ale dzięki swojej elastyczności może być łatwo zaadaptowany na dowolnym rynku. Rozwiązanie łatwo dopasować do innych rynków, co otwiera nam drogę do zaoferowania naszego modelu ubezpieczycielom z różnych krajów.
Laven został nagrodzony tytułem Insurtech 2023 podczas FINTECH & INSURTECH DIGITAL CONGRESS
Country / Kraj
Poland / Polska
First Name of the person being entered / Imię zgłaszanej osoby
Piotr
Last Name of the person being entered / Nazwisko zgłaszanej osoby
Karda
Position / Stanowisko
Prezes Zarządu i założyciel
Founding year / Rok założenia
2020
Team size / Wielkość zespołu
6
Company size / Wielkość firmy
Small company / Mała firma
Legal form / Forma prawna
Join Stock Company / Spółka Akcyjna
Company www / Strona firmowa
Sector / Branża
Fintech / Insurtech
Email / Email
Zip/Post Code
54-203

Contest Information

Contest Category / Kategoria Konkursu
FINANSE / FIN-TECH / INSUR-TECH
Kind of innovation / Rodzaj innowacji
Product / Produktowa, Technological / Technologiczna
Target market / Rynek docelowy
Global Market / Rynek światowy
Customer focus / Kluczowy odbiorcy
B2B
Reach of innovation / Zasięg innowacji
Local / Lokalny, Global / Światowy
Person description / Bio osoby [500 words]
Piotr Karda Manager Rynku Finansowego. Od 1997 roku związany z sektorem ubezpieczeniowym i bankowym, pełniąc role Dyrektora Zarządzającego oraz Członka Zarządu/Prezesa Zarządu.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych instytucjach, takich jak PZU, RaiffeisenPolbank, Allianz, oraz InterRisk Vienna Insurance Group.
Jako twórca i prezes zarządu Laven S.A. Insurtechu, wprowadził innowacyjne ubezpieczenia zdrowotne komplementarne do NFZ na polski rynek, zdobywając uznanie jako pionier w dziedzinie.
Za swoje osiągnięcia został uhonorowany tytułem Managera Roku 2022 w Finansach oraz Managera Roku 2023 i 2024 przez Home&Market.
Laven S.A. otrzymał liczne nominacje do prestiżowych nagród, w tym nagrodę Insurtech 2023 przyznanej przez FinTech&InsurTech Digital Congress.
Piotr Karda pełni rolę wykładowcy na studiach podyplomowych Uniwersytetu WSB Merito. Jego wykłady opierają się na bogatym doświadczeniu zawodowym oraz wiedzy ze studiów podyplomowych w Harvard Business School.
W życiu prywatnym jest mężem oraz szczęśliwym ojcem 3-letniego syna Jana. Jako pasjonat zdrowego stylu życia i nowoczesnych technologii medycznych, angażuje się w dziedziny związane ze zdrowiem.
Justification for Jury / Uzasadnienie [500 words]
Laven/ Piotr Karda wprowadził na rynek nową klasę ubezpieczeń. Ubezpieczenia zdrowotne komplementarne Laven to przełom na runku polskim. Model jest gotowy do wdrożenia w kolejnych krajach.

Logo, Images, presentation, video / Logo, zdjęcia, prezentacja, wideo

Who submit the application / Kto dokonuje zgłoszenia
Company / Firma
Recommending institution / Instytucja polecająca
Laven
How did you find out about the contest? / Jak dowiedziałeś się o konkursie?
Invitation / Zaproszenie

Entry by / Zgłoszenie przez:

piotr.karda

Member since 1 month ago
View Profile
Scroll To Top
  • Menu
Close

Your Cart 0

Close

No products in the cart.

Return To Shop
Sidebar