PayPo

Description / Opis

PayPo
Popular

PayPo

Unikalny system scoringowy

W PayPo od 2016 roku, czyli od samego początku istnienia firmy, pracujemy nad rozwojem i usprawnianiem całego procesu transakcyjnego oraz autorskiego systemu scoringowego.

Jest on zbudowany w oparciu o najnowsze technologie i bazuje m.in. na setkach danych empirycznych, danych behawioralnych oraz historii spłacalności klientów. Wykorzystanie uczenia maszynowego pozwala nam nie tylko oceniać zdolność kredytową danego konsumenta, ale także przewidywać jego zachowania w przyszłości.

Podstawą, która pozwoliła nam dopracować te narzędzia, było uczenie się przez dłuższy czas zachowań naszych klientów. Udało nam się stworzyć wygodne, bezpieczne i proste rozwiązanie, pozwalające robić pewne zakupy i zapobiegać nadmiernemu zadłużeniu.

W efekcie rejestracja w PayPo to tylko kilka chwil, a decyzja o odroczeniu płatności klienta podejmowana jest w przeciągu kilku sekund. Transakcja potwierdzana jest wyłącznie kodem SMS lub jednym przyciskiem w aplikacji mobilnej, co sprzyja jej szybkości, ale także bezpieczeństwu.

Kupujący nie musi się bowiem logować do swojego banku, czy podawać danych kart płatniczych. PayPo automatycznie opłaca zamówienie klienta w sklepie, a ten może je najpierw odebrać, sprawdzić i zastanowić się, czy chce je zatrzymać, a zapłacić wygodnie później.

Robi zatem nie tylko bezpieczne, ale pewne zakupy, płacąc docelowo tylko za to, co sobie zostawi. 

BASIC INFORMATION

Company name / Nazwa firmy
PayPo Sp. z o.o.
Company info / Opis firmy [1 000 words]
PayPo to lider usług BNPL (Buy now, pay later) w Polsce skierowanych do sklepów internetowych. Z nami klienci mogą zrobić zakupy już dzisiaj, a zapłacić za nie w późniejszym terminie. Z PayPo korzysta już prawie 2 mln klientów, którzy w samym 2023 roku zrobili łącznie 13,5 miliona transakcji na rekordową kwotę 3,6 mld złotych. Płatności z PayPo zostały wdrożone przez ponad 33 tys. sklepów internetowych w Polsce z różnych branż (m.in. fashion, beauty, elektronika, książki, zabawki, dom, biżuteria, dziecko itd.).
PayPo to coś więcej niż metoda płatności, to sposób na udane zakupy. Łącząc dwa światy - kredytowy i płatniczy - dostarczamy rozwiązania, które odpowiadają na współczesne potrzeby konsumentów. Z nami klienci zyskują swobodę zakupową - mogą kupować, kiedy chcą lub tego potrzebują, a płatność za zakupy rozciągnąć wygodnie w czasie, nie nadwyrężając przy tym swojego budżetu.
Country / Kraj
Poland / Polska
Founding year / Rok założenia
2015
Company size / Wielkość firmy
Select size / Wybierz wielkość
Legal form / Forma prawna
Limited Liability Company LLC / Spółka Z O.O.
Company www / Strona firmowa
Sector / Branża
Fintech / Insurtech
Email / Email
Address
ul. Domaniewska 39
Zip/Post Code
02-672

Contest Information

Product category / Kategoria produktu
FINANSE / FIN-TECH / INSUR-TECH
Kind of innovation / Rodzaj innowacji
Technological / Technologiczna
Target market / Rynek docelowy
Country Market / Rynek krajowy
Customer focus / Kluczowy odbiorcy
B2B, B2C, ON-LINE, OFF-LINE
Reach of innovation / Zasięg innowacji
National / Krajowy
Person description / Opis osoby [500 words]
Robert Cegliński - Członek Zarządu i Dyrektor ds. Ryzyka w PayPo

Wiek 42 lata. Języki: polski (ojczysty), angielski (C2), ukraiński (C1), niemiecki (A2), rosyjski (A2)
Absolwent Wydziału Fizyki (Informatyka) oraz Wydziału Ekonomicznego (Finanse i Bankowość) Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Systemów Komputerowych Planowania Zasobów Przedsiębiorstwa (ERP) na Akademii Leona Koźmińskiego.
Uczestniczył w różnych programach szkoleniowych, takich jak Zarządzanie ryzykiem (M_o_R®), Analiza i modelowanie finansowe, Techniki sprzedaży Sandlera.
Doświadczony menedżer (19-lat kariery biznesowej) wcześniej związany z Raiffeisen Bank Polska, DZ Bank Polska i PKO Bankiem Polskim, odpowiedzialny za finansowanie korporacyjne i projektów inwestycyjnych. Z PayPo związany od momentu powstania na stanowisku CFO i CRO, obecnie jako Członek Zarządu odpowiedzialny za obszary Risk/Compliance/Legal/AML. Twórca działów Finansów, HR, Zarządu, Audytu/Kontroli Wewnętrznej, Bezpieczeństwa, Ryzyka i Compliance w PayPo. Autor behawioralnego systemu scoringowego i mechanizmu antyfraudowego wykorzystywanego w finansowaniu online w PayPo.
Ojciec dwójki dzieci, mąż kochającej żony. Miłośnik filmów i książek.

Product image, logo, presentation, video / Zdjęcie produktu, logo, prezentacja, video

Company logo / Logo firmy [600x600 px]
Who submit the application / Kto dokonuje zgłoszenia
PR Department / Dział PR

Entry by / Zgłoszenie przez:

edyta.szymanowska

Member since 1 month ago
View Profile
Scroll To Top
  • Menu
Close

Your Cart 0

Close

No products in the cart.

Return To Shop
Sidebar