ASM RESEARCH SOLUTION STRATEGY

Description / Opis

MWG-ASMdataHouse
Popular

ASM RESEARCH SOLUTION STRATEGY

ASM Data House - platforma danych on-line, hurtownia danych

ASM Data House (https://www.asmdatahouse.com/) jest to dynamiczna hurtownia danych statystycznych, autorski hybrydowy system analityczny, automatyzujący i optymalizujący procesy operacyjne (sprzedaż, projektowanie, realizacja i kontrola jakości usług badawczych, utrzymanie relacji z klientem etc.) oraz procesy zarządcze (planowanie strategiczne, zarządzanie zasobami, controling etc.).

ASM Data House integruje algorytmy sztucznej inteligencji na poziomie uczenia maszynowego (sieć neuronową) z wielowymiarową dynamiczną hurtownią danych ze źródeł wewnętrznych (ASM) i zewnętrznych (dane klienta i Big Data).

ASM Data House to również sklep e-commerce, w którym można dokonać zakupu gotowych raportów rynkowych. Można samodzielnie dokonać wyboru opracowań syndykatowych, lub poprzez panel kontaktu z naszymi ekspertami  skonsultować się, które raporty w największym stopniu odpowiedzą na dane problemy badawcze.

Użytkownicy ASM Data House to najczęściej pracownicy działów marketingu i sprzedaży, ale także naukowcy i osoby prywatne, które poszukują określonych danych statystycznych. To wszyscy Ci, którzy potrzebują sprawdzonej i rzetelnej wiedzy analitycznej „od ręki”, dla których oszczędność czasu jest jednym z najważniejszych czynników w ich pracy.

Źródła danych, które możesz integrować w ASM Dato House to np.

  • bazy danych z badań realizowanych w ASM: wtórnych i pierwotnych (ilościowych i jakościowych w tym zmienne matematyczne, statystyczne, medyczne, inżynieryjne, meteorologiczne, geolokacyjne, biometryczne).
  • statystyka publiczna: Dane OECD, Bank światowy, Eurostat, GUS, Urzędy statystyczne regionalne, dane ministerstw, NBP, Centrum Analityczne Administracji Celnej;
  • rejestry i zestawienia publiczne: Centralna ewidencja i informacja o działalności gospodarczej, KRS, Centralna baza danych ksiąg wieczystych;
  • bazy danych, rejestry i zestawienia niepubliczne: Związek Banków Polskich, GPW, Bazy danych teleadresowych ENIRO – panorama firm

BASIC INFORMATION

Company name / Nazwa firmy
ASM Research Solutions Strategy
Company info / Opis firmy [1 000 words]
ASM Research Solutions Strategy Sp. z o.o. to firma istniejąca od 1996 r. Realizuje badania i analizy marketingowe i rynkowe dla przedsiębiorstw oraz badania społeczne i gospodarcze dla instytucji publicznych i organizacji działających w obszarze sektora publicznego.

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło Spółce zbudować pozycję eksperta (TOP 10) w usługach dedykowanych przedsiębiorstwom i instytucjom publicznym. Wśród nich znajdują się zarówno badania tradycyjne on-line i off-line (wywiady ankietowe, wywiady fokusowe, diagnozy metodami tajemniczego klienta, analizy prognostyczne, foresightowe i wiele innych), jak i neuromarketingowe
z zastosowaniem pomiarów biometrycznych EEG, EYE-TRACKING, FACE-TRACKING, GSR. Połączenie badań tradycyjnych z neuromarketingowymi dzięki autorskiej metodologii ASM to obecnie „must have” marketingu, który sprawdza się szczególnie w przypadkach przeprowadzania badań znajomości i postrzegania marek, skuteczności kampanii reklamowych i informacyjnych, jakości obsługi klienta, oceny atrakcyjności i jakości produktów, opakowań, materiałów i tekstów promocyjnych oraz ekspozycji towarów. Zaś badania udziałów i potencjałów rynkowych, analizy ekonomiczne, foresightowe i prognostyczne ASM realizuje dzięki zastosowaniu sprawdzonych modeli triangulacji danych i wypracowanej metodologii formułowania prognoz, których wysoką sprawdzalnością firma się szczyci od lat.

ASM jest jedną z niewielu firm badawczych w Polsce, która posiada status Centrum Badawczo-Rozwojowego (decyzja Ministra Gospodarki nr 8/CBR/13).¬ Od początku swej działalności firma opracowała lub wdrożyła 45 innowacji projektowych, w tym również w ramach programów badawczych Komisji Europejskiej. ASM posiada Certyfikat potwierdzający stosowanie Programu Kontroli Jakości Pracy Ankieterów, a także Certyfikat ESOMAR (Europejskie Stowarzyszenie Badaczy Opinii Publicznej i Rynku), co daje gwarancję stosowania najwyższych standardów badawczych. Ponadto ASM jest członkiem Organizacji Firm Badań i Opinii Rynku.

Firma jest laureatem wielu prestiżowych nagród w dziedzinie innowacyjności, a jako jedyna agencja badawcza w Polsce zdobyła certyfikat „Teraz Polska”.

Zasoby techniczne firmy to pracownia badań telefonicznych, 3 pracownie fokusowe/IDI, 2 studia badań neuromarketingowych, studio badań eyetrackingowych w technologi VR i AR oraz studio motion capture i produkcji audiowizualnej. Do tych zasobów niebawem dołączą hurtownia danych integrująca big data z pozyskiwanymi przez firmę danymi oraz studio badań VR. To wszystko jest odzwierciedleniem misji firmy: Rozwijamy innowacyjne technologie gromadzenia i przetwarzania danych. Z wielu źródeł informacji wybieramy te, które pozwolą zrozumieć zależności gwarantujące sukces naszych Klientów.”
Country / Kraj
Poland / Polska
First Name of the person being entered / Imię zgłaszanej osoby
Małgorzata
Last Name of the person being entered / Nazwisko zgłaszanej osoby
Walczak-Gomuła
Position / Stanowisko
Prezes Zarządu, współwłaścicielka
Founding year / Rok założenia
1996
Team size / Wielkość zespołu
22
Company size / Wielkość firmy
Small company / Mała firma
Legal form / Forma prawna
Limited Liability Company LLC / Spółka Z O.O.
Company www / Strona firmowa
Sector / Branża
Marketing / Mar-tech / Ad-tech
Email / Email
Address
Grunwaldzka 5
Zip/Post Code
99-301

Contest Information

Contest Category / Kategoria Konkursu
Select category / Wybierz kategorię
Kind of innovation / Rodzaj innowacji
Product / Produktowa, Technological / Technologiczna, Marketing / Marketingowa
Target market / Rynek docelowy
Country Market / Rynek krajowy
Customer focus / Kluczowy odbiorcy
B2B
Reach of innovation / Zasięg innowacji
National / Krajowy
Person description / Bio osoby [500 words]
Małgorzata Walczak-Gomuła
Prezes Zarządu ASM Research Solutions Strategy, współwłaścielka

Absolwentka Politechniki Łódzkiej oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Członek Stowarzyszenia Project Management Polska oraz International Project Management Association. Od 23 lat zawodowo związana z ASM. W tym czasie koordynowała wiele projektów badawczych dla biznesu. W 2013 roku objęła stanowisko Prezesa Zarządu firmy. Kierując przedsiębiorstwem wprowadziła innowacje technologiczne umożliwiające realizację badań tradycyjnych i biometrycznych na najwyższym światowym poziomie. Autorka i współautorka publikacji z zakresu analiz gospodarczych oraz badań socjologicznych. Znana eksperta regularnie występująca podczas najważniejszych wydarzeń w branży budowanej.

Aktualnie pełni również funkcję Członka Zarządu OFBOR - najważniejszej organizacji branży badawczej w Polsce. Wchodzi w skład Komitetu Budownictwa przy Krajowej Izbie Gospodarcze.j Została też wybrana do Zarządu Związku Pracodawców Partnerstwo dla Innowacji.
Justification for Jury / Uzasadnienie [500 words]
Hurtownia powstała w odpowiedzi na wyzwania rynku, zmieniająca się sytuację gospodarczą, demograficzną i społeczną. ASM Data House odpowiada na potrzeby użytkowników, którzy potrzebują danych szybko i w określonym przez siebie zakresie. Dzięki systemowi można dokonać właściwego doboru zakresu potrzebnych danych pochodzących z różnych źródeł oraz wybrać format do pobrania. Można zdecydować, czy zakupić treść całego raportu czy jedynie konkretne dane.

Do tej pory proces realizacji badań rynkowych przebiegał w sposób tradycyjny tzn. poszczególne etapy były niezintegrowane, a tradycyjne narzędzia IT i ekonometryczne jedynie wykonywały polecenia eksperta i to przy istotnych ograniczeniach mocy obliczeniowych. Dotyczy to również dynamicznie rozwijających się systemów Business Intelligence (BI), z ekstrakcją danych Big Data, które ostatecznie również jedynie usprawniają warsztat pracy na pulpicie eksperta. Brak integracji wszystkich etapów procesu badawczego w jednym systemie i konieczność ich realizacji przez wyspecjalizowane kadry w praktyce mocno ograniczał wykorzystanie potencjału jaki jest zawarty w danych, głównie z Big Data (Wg IDC, ok. 90% to tzw. Dark Data – czyli dane cyfrowe nie przetworzone). Czynnik ludzki dodatkowo ogranicza też możliwości optymalizacji i automatyzacji procesu. W ASM Data House można samodzielnie wygenerować potrzebne informacje.

Korzystanie z ASM Data House daje wiele korzyści:
- dostęp do usług najnowszej generacji
- niższe ceny pozyskania danych
- znaczące skrócenie czasu otrzymania danych
- dopasowanie usług badawczych do Twoich rzeczywistych potrzeb
- możliwość wyboru zakresu generowanych danych
- dostęp zarówno do raportów syndykatowych jak i pojedynczych danych

Logo, Images, presentation, video / Logo, zdjęcia, prezentacja, wideo

Company logo / Logo firmy [600x600 px]
Additional information / Dodatkowe informacje [PDF - 64 MB Max]
Who submit the application / Kto dokonuje zgłoszenia
PR Department / Dział PR
Recommending institution / Instytucja polecająca
LODZistics Logistyczna Sieć Biznesowa Polski Centralnej
How did you find out about the contest? / Jak dowiedziałeś się o konkursie?
Recommendation / Polecenie

Entry by / Zgłoszenie przez:

e.czerniec

Member since 2 weeks ago
View Profile
Scroll To Top
  • Menu
Close

Your Cart 0

Close

No products in the cart.

Return To Shop
Sidebar