UNIVECT

Description / Opis

‎UNIVECT.‎001
Popular

UNIVECT

Systemy autentyfikacji w materiałach poligraficznych specjalnego przeznaczenia

System autentyfikacji produktów w oparciu o znaczniki chemiczne i detekcję mobilną zaproponowany przez firmę Univect jest systemem kompleksowym i składa się z kilku kluczowych aspektów. System ten łączy zaawansowaną technologię z praktycznym zastosowaniem w różnych branżach, przyczyniając się do podniesienia standardów bezpieczeństwa i autentyczności produktów na globalnym rynku. Dzięki temu pozwala producentom zapewnić autentyczność, jakość i bezpieczeństwo produktów, co zwiększa zaufanie konsumentów do marek.
Spółka zajmuje się produkcją nanoznaczników, produkcją detektorów mobilnych, dostarcza również system autentyfikacji danych, gdzie pozyskuje sygnał oraz go analizuje w innowacyjny sposób. Dzięki takiemu podejściu spółka w pełni kontroluje i nadzoruje każdy etap realizacji projektu dla klienta oraz jest w stanie dopasować system zabezpieczeń produktu indywidualnie do potrzeb klienta.
Produkowane znaczniki są zróżnicowane, co pozwala na ich wdrażanie wyłącznie do poszczególnych produktów, zapewniając unikalne cechy w skali globalnej. Nanoznaczniki są bezpieczne i mogą być wprowadzane do surowców, gotowych produktów lub elementów opakowań bez konieczności zmiany procesów produkcyjnych. Znaczniki nie wpływają na parametry produktu ani na skład surowców używanych do produkcji farb, lakierów, klejów itp. Proces produkcji znaczników oraz ich detekcja są zoptymalizowane, aby minimalizować stężenia znaczników w produktach, co jest odwrotnie proporcjonalne do czułości urządzeń pomiarowych.
Innowacyjność technologii proponowanej przez Univect opiera się również na produkcji własnych detektorów mobilnych, które odczytują sygnał generowany przez znaczniki. Połączony z detektorem mobilnym system IT, który również jest zaprojektowany przez spółkę Univect przetwarza sygnał, a następnie interpretuje go i klasyfikuje co umożliwia operatorom weryfikację autentyczności produktu.
Od konkurencji wyróżnia nas przede wszystkim to, że nasza technologia działa już przy bardzo niskich stężeniach znaczników, gdzie u konkurencji stężenia znaczników są kilkukrotnie większe. Istotne jest to, że użycie niskich stężeń znaczników w przypadku np. spraw kryminalnych pozwala wykorzystywać dany produkt (który jest zabezpieczony) również jako wiarygodny dowód w procesach sądowych.
Za pomocą detektora mobilnego mamy możliwość rozróżnienia wielu znaczników pozwalających na oznakowanie poszczególnych produktów. Natomiast konkurencyjne detektory pozwalają jedynie określić czy znacznik znajduje się w danym produkcie czy też nie, działają zerojedynkowo.

 

BASIC INFORMATION

Company name / Nazwa firmy
Univect spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Company info / Opis firmy [1 000 words]
Specjalizujemy się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań w zakresie bezpiecznego uwierzytelniania łańcucha dostaw. Nasze unikalne technologie ochrony fizycznej produktów oraz nowoczesne mobilne systemy wykrywania gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa. Łączymy nanochemię, analizę danych oraz integrację systemów, aby oferować niezawodne narzędzia do weryfikacji autentyczności produktów, które są uznawane za wiarygodne dowody w procesach sądowych.

Nasze innowacyjne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa eliminują typowe problemy związane z cyfrowymi systemami uwierzytelniania, takie jak brak trybu offline, niepełne aktualizacje, podatność na błędy oraz kwestie związane z utratą smartfona lub niskim poziomem baterii. Dzięki temu dostarczamy właścicielom marek kompleksowe i niezawodne zabezpieczenia, które zapewniają ciągłość działania i najwyższy poziom ochrony.

Jesteśmy ekspertami w produkcji nieorganicznych nanoznaczników, które można skutecznie identyfikować za pomocą mobilnych detektorów, które są przez nas zaprojektowane i wyprodukowane. Posiadamy pełną kontrolę nad każdym aspektem naszych rozwiązań, co pozwala nam produkować nanoznaczniki skrojone na miarę dla każdego klienta, oferując przy tym wyjątkową technologię o globalnym zasięgu. Nasze systemy detekcji potrafią jednocześnie rozróżniać różne nanoznaczniki, umożliwiając identyfikację partii produkcyjnych, rynków docelowych, regionów i innych parametrów.
Dodatkowo oferujemy zintegrowane rozwiązania w zakresie serializacji i uwierzytelniania, które firmy mogą wdrożyć, aby ujednolicić swoje programy śledzenia i monitorowania, uwierzytelniania oraz zaangażowania klientów. Nasze systemy zabezpieczeń pozwalają klientom na wykorzystanie istniejącej technologii serializacji i dodanie solidnego elementu uwierzytelniającego na poziomie konsumenckim. Wszystko to jest wbudowane w konwencjonalne systemy farb do druku cyfrowego, bez potrzeby stosowania dodatkowych materiałów, procesów czy zmian w opakowaniach.
Nasze nanoznaczniki wprowadzane są bezpośrednio do surowców, gotowych produktów lub elementów opakowań. Są całkowicie bezpieczne i mogą być stosowane w istniejących procesach produkcyjnych bez potrzeby modyfikacji procesów ani składu surowców używanych do produkcji farb drukarskich, farb, lakierów, klejów itp.

Produkty ze zintegrowanymi nanoznacznikami i ich integralność są natychmiastowo weryfikowane w całym łańcuchu dostaw poprzez potwierdzenie obecności unikalnego nanoznacznika. Rejestrujemy wszystkie dane związane z działaniami dotyczącymi produktów, co umożliwia właścicielom marek uzyskanie nowych wglądów poprzez połączenie danych uwierzytelniających z analizą danych. Pozwala to na identyfikację przypadków nielegalnego wykorzystania produktów, fałszerstw i fałszywych ofert online, a także poprawę zadowolenia klientów.

Od maja 2024 roku spółka posiada Certyfikat Intergraf 15374 - Secure Suplier, co czyni spółkę bezpiecznym dostawcą systemu zabezpieczeń trzeciego poziomu i jest uznawany na rynkach światowych.
Country / Kraj
Poland / Polska
Founding year / Rok założenia
2005
Team size / Wielkość zespołu
3
Company size / Wielkość firmy
Small company / Mała firma
Legal form / Forma prawna
Limited Liability Company LLC / Spółka Z O.O.
Company www / Strona firmowa
Sector / Branża
Technologie / Telco / IT
Email / Email
Address
al. Kasztanowa 3a - 5
Zip/Post Code
53-125

Contest Information

Contest Category / Kategoria Konkursu
USŁUGI PROFESJONALNE
Kind of innovation / Rodzaj innowacji
Product / Produktowa, Technological / Technologiczna
Target market / Rynek docelowy
Global Market / Rynek światowy
Customer focus / Kluczowy odbiorcy
B2B, B2C
Reach of innovation / Zasięg innowacji
Global / Światowy
Justification for Jury / Uzasadnienie [500 words]
Innowacja produktowa wprowadzona przez Univect sp. z o.o. zasługuje na nagrodę ze względu na jej kompleksowość, unikatowość, zaawansowane technologie oraz znaczący wpływ na bezpieczeństwo produktów i ochronę marek. Projekt nie tylko przynosi korzyści gospodarcze, ale także ma pozytywny wpływ na społeczeństwo i środowisko, co czyni go wyjątkowym wartym uwagi.
Jako jedna z nielicznych firm na rynku globalnym przekroczyliśmy bardzo wysoki próg technologiczny wejścia do branży high security.
Ponadto należymy do grona niewielu firm na świecie, które uzyskały Certyfikat Intergraf 15374 - Secure Suplier, co czyni spółkę bezpiecznym dostawcą systemu zabezpieczeń trzeciego poziomu w łańcuchu dostaw i jest uznawany na rynkach międzynarodowych.
What makes your company stand out from the competition? / Czym wyróżnia się Twoja firma na tle konkurencji?
Revolutionizes existing industry standards / Rewolucjonizuje dotychczasowe zasady w branży
Key technologies / Kluczowe technologie
System autentyfikacji, system IT, detekcja mobilna, produkcja znaczników chemicznych
Financial standing / Sytuacja finansowa
0 - 49 000 EURO
What sources of financing do you use when running your company? / Z jakich Źródeł finansowania korzystasz podczas prowadzenia firmy?
Private Investors / Prywatni inwestorzy, Private money / Środki prywatne

Start-up logo, presentation video / Start-up logo, prezentacja, wideo

Company logo / Logo firmy [600x600 px]
Who submit the application / Kto dokonuje zgłoszenia
Company / Firma
Recommending institution / Instytucja polecająca
INFINI ASI sp. z o.o.
How did you find out about the contest? / Jak dowiedziałeś się o konkursie?
Recommendation / Polecenie

Entry by / Zgłoszenie przez:

i.jackowska

Member since 2 weeks ago
View Profile
Scroll To Top
  • Menu
Close

Your Cart 0

Close

No products in the cart.

Return To Shop
Sidebar